Informacja Administratora

Świetlica

W świetlicy szkolnej nigdy się nie nudzimy. Możemy pobawić się samodzielnie, pograć w gry planszowe, odrobić lekcje z pomocą nauczyciela oraz wziąć udział w zajęciach zorganizowanych między innymi:
1. Pogadanki, rozmowy, zabawy dramowe na temat bezpieczeństwa: w szkole, na boisku szkolnym, placu zabaw przy szkole, w czasie wolnym od zajęć w szkole to znaczy podczas ferii i wakacji.
2. Zabawy na świeżym powietrzu (wyjścia do pobliskiego parku, zabawy na boisku szkolnym
i placu zabaw), zabawy sportowe w sali gimnastycznej, w sali „Zabaw Biedronkowo”.
3. Konkursy plastyczne według harmonogramu świetlicy, a także związane z porą roku:
- Pani Jesień kolorowe liście niesie
- Pani Zima mrozem trzyma
- Pani Wiosna zawsze radosna
- Wspomnienia Wakacyjnego Lata
4. Pasowanie na nowego „Świetliczaka”
5. Mecze rozegrane na stole do „Piłkarzyków”.
6. Zabawa połączona z wróżbami „Andrzejki i Katarzynki”.
7. Ozdoby i pogadanki o tradycjach związanych ze Świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy.
8. Zabawa karnawałowa połączona z malowaniem twarzy.
9. Świetlicowy Bystrzak.
10. Najlepszy „Świetliczak Roku”.
11. Turnieje sportowe, warcabowe, drużynowe.
12.  oraz wiele, wiele innych zajęć, zabaw i gier.
Serdecznie zapraszamy! Tu czas mija szybko i wesoło! Zobaczcie sami.

PROCEDURA PRZYJMOWANIA DZIECI

DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ

RODZICE:

• ZGŁASZAJĄ CHĘĆ ZAPISANIA DZIECKA DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ,

• UZYSKUJĄ INFORMACJĘ O GODZINACH PRACY ŚWIETLICY, ORGANIZOWANYCH ZAJĘCIACH ORAZ REGULAMINIE ŚWIETLICY SZKOLNEJ,

• DOKŁADNIE WYPEŁNIAJĄ KARTĘ ZGŁOSZENIA DZIECKA* I ODDAJĄ JĄ WYCHOWAWCY ŚWIETLICY.

RODZICE PRZEKAZUJĄ WYCHOWAWCOM ŚWIETLICY INFORMACJE:

• DO KTÓREJ GODZINY DZIECKU NALEŻY ZAPEWNIĆ OPIEKĘ W ŚWIETLICY,

• CZY DZIECKO SAMODZIELNIE WRACA DO DOMU,

• KTO JEST UPOWAŻNIONY DO ODBIORU DZIECKA.

* KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA ZAWIERA PODSTAWOWE INFORMACJE O DZIECKU, JEGO SYTUACJI RODZINNEJ, EWENTUALNYCH CHOROBACH ORAZ NUMERY KONTAKTOWE. INFORMACJE TE SŁUŻĄ ZAPEWNIENIU BEZPIECZEŃSTWA DZIECKU. STWARZAJĄ MOŻLIWOŚĆ – W RAZIE POTRZEBY – SZYBKIEGO NAWIĄZANIA KONTAKTU Z RODZICAMI.

PROCEDURA POSTĘPOWANIA W WYPADKU

NIE ODEBRANIA DZIECKA ZE ŚWIETLICY SZKOLNEJ

DO GODZINY 17.00

1. WYCHOWAWCA ŚWIETLICY PRÓBUJE TELEFONICZNIE SKONTAKTOWAĆ SIĘ
    Z RODZICAMI LUB OPIEKUNAMI DZIECKA.

2. WYCHOWAWCA ODPROWADZA DZIECKO DO DOMU I UPEWNIA SIĘ
    CZY DZIECKO POZOSTANIE POD OPIEKĄ DOROSŁEGO CZŁONKA RODZINY.

1. W WYPADKU NIEOBECNOŚCI DOROSŁEGO CZŁONKA RODZINY WYCHOWAWCA
    WRACA Z DZIECKIEM DO SZKOŁY.

2. O ZAISTNIAŁEJ SYTUACJI INFORMUJE DYREKTORA SZKOŁY.

3. ZAWIADAMIA POLICJĘ O KONIECZNOŚCI ZAPEWNIENIA OPIEKI DZIECKU.

4. WYCHOWAWCA CZEKA Z DZIECKIEM DO MOMENTU PRZYBYCIA POLICJI.

REGULAMIN DZIAŁALNOŚCI ŚWIETLICY SZKOLNEJ

OGÓLNE ZASADY FUNKCJONOWANIA ŚWIETLICY SZKOLNEJ:

• ŚWIETLICA JEST CZYNNA W GODZINACH 7.00 – 17.00

• WARUNKI PRZYJMOWANIA DZIECI DO ŚWIETLICY SZKOLNEJ SĄ OKREŚLONE ODRĘBNYMI PROCEDURAMI.

• ŚWIETLICA UDOSTĘPNIONA JEST TYLKO DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 152.

• RODZICE LUB OPIEKUNOWIE INFORMUJĄ WYCHOWAWCĘ O ODBIORZE DZIECKA, KORZYSTAJĄC Z DOMOFONU.

• ZASADY POSTĘPOWANIA W PRZYPADKU NIEODEBRANIA DZIECKA ZE ŚWIETLICY SĄ OKREŚLONE ODRĘBNYMI PROCEDURAMI.

• ŚWIETLICA ZAPEWNIA WYCHOWANKOM MOŻLIWOŚĆ UCZESTNICTWA W RÓŻNORODNYCH FORMACH ZAJĘĆ RUCHOWYCH, PLASTYCZNYCH, MUZYCZNYCH.

• ŚWIETLICA PODCZAS ZAJĘĆ:

- ZAPEWNIA OPIEKĘ DZIECIOM W NIEJ PRZEBYWAJĄCYM,

- PROPAGUJE ZASADY DOBREGO WYCHOWANIA I WZAJEMNEGO SZACUNKU,

- KSZTAŁTUJE WŁAŚCIWE NAWYKI SPĘDZANIA CZASU WOLNEGO,

- ORGANIZUJE POMOC W NAUCE,

- UPOWSZECHNIA ZASADY KULTURY ZDROWOTNEJ W TYM NAWYKI HIGIENY,

- POPULARYZUJE POSTAWY PROEKOLOGICZNE,

- KSZTAŁTUJE SAMODZIELNOŚĆ WYCHOWANKÓW,

- ROZWIJA ZAINTERESOWANIA I UZDOLNIENIA DZIECI,

- PROWADZI ZAJĘCIA O CHARAKTERZE PROFILAKTYCZNYM.

ZADANIA WYCHOWAWCÓW ŚWIETLICY SZKOLNEJ:

• STWORZENIE SERDECZNEJ ATMOSFERY PODCZAS ZAJĘĆ.

• POMOC I RADA W KAŻDEJ SYTUACJI, KTÓRA PRZYSPARZA DZIECIOM TRUDNOŚCI.

• ORGANIZOWANIE INDYWIDUALNEJ PRACY Z DZIECKIEM – JEŚLI ZACHODZI TAKA POTRZEBA.

• WSPOMAGANIE DZIAŁAŃ SZKOŁY W PROCESIE DYDAKTYCZNO – WYCHOWAWCZYM.

• WSPÓŁPRACA Z WYCHOWAWCAMI KLAS W CELU UJEDNOLICENIA ODDZIAŁYWAŃ WYCHOWAWCZYCH.

PRAWA I OBOWIĄZKI WYCHOWANKÓW ŚWIETLICY SZKOLNEJ:

• WYCHOWANKOWIE MAJĄ PRAWO DO OPIEKI PRZED LEKCJAMI JAK I PO ICH ZAKOŃCZENIU.

• WYCHOWANKOWIE MOGĄ ZGŁASZAĆ BIEŻĄCE PROBLEMY, TRUDNOŚCI NAPOTKANE W CZASIE POBYTU W ŚWIETLICY ORAZ OCZEKIWAĆ POMOCY W ICH ROZWIĄZANIU.

• OBOWIĄZKIEM WYCHOWANKÓW JEST:

- PRZESTRZEGANIE REGULAMINU ŚWIETLICY

- STOSOWANIE W ŻYCIU CODZIENNYM ZASAD WZAJEMNEGO SZACUNKU

- DBANIE O ŁAD I PORZĄDEK

- INFORMOWANIE WYCHOWAWCÓW O POTRZEBIE OPUSZCZENIA ŚWIETLICY

- AKTYWNE UCZESTNICTWO W ZAJĘCIACH.